logo
Çağrı Merkezi;
0242 2120081
Bize Yazın;
info@444callcenter.com

Youtube Reklamları

ReklamlarınızınYouTube'daki yüz milyonlarca görüntülemeden faydalanmasını istiyorsanız, 444callcenter olarak yardımcı olabiliriz!  YouTube yararlı bulabileceğiniz ilgi alanıkategorilerine dayalı bazı reklamlar gösteren bir teknoloji kullanmaktadırböylece kullanıcılara ilgi alanlarına göre reklamlar gösterir.

Siz videoları izlerken veya işlemyaparken (yükleme gibi), YouTube, izlediğiniz videoların türlerini anlamak içinkullanıcıların tarayıcılarında bir reklam çerezi saklar.Bu bilgilere dayalıolarak, YouTube tarayıcınızı alakalı ilgi alanı kategorileriyle ilişkilendirirve YouTube kullanıcılarının izlediği videolarda ilgi alanına dayalı reklamlar göstermekiçin bu kategorileri kullanır.

Örneğin;
bir kullanıcı sporla ilgili çok sayıda video izliyorsa, YouTube çerezinizle birspor ilgi alanı kategorisini ilişkilendirebilir ve bu kullanıcıya sporla ilgilidaha fazla reklam gösterebilir, böylece sporla ilgili ürünlerinizin tanıtımınıtam istediğiniz kişilere göstermiş olursunuz.

YouTubeReklam Alanları

Arama Sonuçlarında
arama sonuçlarında (InSearch) reklam biçimi kullanıldığında reklam verenlerinreklamları YouTube arama sonuçları sayfalarında gösterilir. Bu reklamlarınödemesi tıklama başına yapıldığından reklam verenler yalnızca kullanıcılarıvideo reklamları görüntülemeyi seçmesi durumunda ücretlendirilir.

Görüntülü TrueView ( TrueViewInDisplay )
Görüntülü reklamları kullandığınızda reklam verenlerin video reklamı YouTubevideolarının yanında, YouTube video sayfalarında bir gösterim olarak veyaGoogle görüntülü reklam ağında gösterilebilir. Arama sonuçlarında Insearch biçimindeolduğu gibi reklam verenler yalnızca kullanıcıların reklamı görüntülemesidurumunda ücretlendirilir.

Yayın İçi TrueView ( TrueView inStream)
Bu yerleşim seçeneğinde reklam verenlerin reklamları YouTube videolarınınbaşında, sonunda veya ortasında gösterilir. Kullanıcılar 5 saniyeden sonrareklamı atlayabilir reklam verenler yalnızca, kullanıcıları reklamın 30saniyesini veya reklamı 30 saniyeden kısa ise tüm reklamı işlemesi durumundaücretlendirilir.

Video içi metin reklamlar
YouTube da metin biçimli reklamlar, yer paylaşımlı metin reklamlar olarakbilinir. Video çerçevesinin alt kısmında video oynatılırken göüntülenir. 

Görüntülü reklamları
YouTube' da reklam verenlerin görüntülü reklamlarını da gösterebilirsiniz. Bureklamlar, video içi metin reklamlar da olduğu gibi, video oynatılırken videooynatıcısının alt kısmında görüntülenebilir ve ayrıca doğrudan videonun içineyerleştirilen 300 x 250 boyutundaki bir alanda gösterilebilir.