logo
Çağrı Merkezi;
0242 2120081
Bize Yazın;
info@444callcenter.com

Doğru Linkler Kullanın

Link oluştururken, “buraya tıklayın” tarzı bağlantılardan kaçının. Bu bağlantılar SEO dostu değillerdir. Link verdiğiniz sayfanın başlığını ya da konusunu, link uygulanan metne dahil etmeye çalışın. Bu aslında kulağa geldiği kadar zor değil. Örneğin, “yazının devamı” yerine “SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir, Nasıl Yapılır yazısının devamı” şeklinde bir bağlantı verebilirsiniz. Bu tip linkler vermek çok zamanınızı almadığı gibi, SEO açısından oldukça getirisi vardır.

Sitenizdeki bir sayfaya link verirken, anchor metninin mümkün olduğu kadar odaklı olmasına özen gösterin. “Portfolyo” kelimesi “Çalışmalarım” kelimesinden çok daha önemlidir. Çalışmalarım her ne kadar daha ilgi çekici olsa da, portfolyo kelimesinin SEO açısından daha fazla değeri vardır.

Sitenizdeki sayfalara link vermekten çekinmeyin. Eğer sitenizdeki sayfa sayısı azsa, tüm sayfalara sitenizdeki gezinti çubuğu kısmından link verebilirsiniz. Ancak çok miktarda sayfanız varsa, o zaman sadece ana kategori sayfalarını menünüze ekleyebilir, diğer sayfalara ise kategori sayfalarından link verebilirsiniz. Nasıl yaparsanız yapın, sitenizdeki sayfalara linkler aracılığı ile ulaşılabildiğinden emin olun.

Örneğin, sitenizde en çok okunan yazıların yer aldığı bir kutuyu her sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu sayede SEO’nun gerektirdiği site içi linklemeyi yapabildiğiniz gibi, ziyaretçileriniz de sitenizdeki en popüler yazılara kolayca ulaşmış olurlar. Bu sayede onları da sitenizde tutabilmiş olursunuz.

malatya oto kiralama malatya rent a car kiralık araç malatya malatya araç kiralama rent a car malatya malatya otomobil kiralama