logo
Çağrı Merkezi;
0242 2120081
Bize Yazın;
info@444callcenter.com

Alakalı Sayfa Başlıkları Kullanın

TITLE etiketleri arasındaki metin – tarayıcı penceresinin en üstünde görülen başlık metni bir sayfanın en önemli elementidir. Aslında bir adım daha öteye gidip sayfanızın içeriğinden sonra gelen en önemli element olduğunu bile söyleyebilirim.

Her bir sayfadaki başlığın içerik ile alakalı anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun. Başlık yapısının nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız, Sayfa Başlığı -> Site Adı sıralamasına sahip bir başlık, Site Adı -> Sayfa Başlığı sıralamasına sahip bir başlığa oranla daima daha çok tercih edilir. Başlığın mümkün olduğu kadar kısa olması gerektiğine inanmayın ancak öte yandan da çok uzun başlık olmaktan kaçının. 60 karakter civarında bir başlık yeterli olacaktır.

Ayrıca başlık metninde kullanacağınız anahtar kelimeleri seçerken, aşırıya kaçmaktan kaçının. Eğer arama motorları sayfa başlığında çok fazla sayıda anahtar kelime görürse, bir süre sonra sitenizin mimlenerek veritabanlarından kaldırıldığını göreceksiniz. Unutmayın, başlık metni, arama motoru sonuç sayfalarında görünen başlıktır. Spam yapıyor gibi görünmeden mümkün olan en fazla miktarda bilgiyi başlığınız üzerinden vermeye çalışın.